Pasportizace

Pasportizace je zpracování pasportu budovy, zachycující skutečný stav nemovitosti. Je nutná, když chybí nebo není aktuální projektová dokumentace. Začíná zaměřením stavby a výstupem jsou výkresy a technická zpráva. Slouží pro rekonstrukci, energetický průkaz, prodej, dotace a úpravy v katastru.

Pasportizace

POPTAT pasportizaci

Pasport budov

Pasportizace je nezbytná pro budovy, u nichž chybí aktuální projektová dokumentace nebo proběhly změny vnitřního uspořádání. Zahrnuje kulturní domy, bytové domy, obecní úřady, kina, divadla apod. Je zaměřena na evidenci zjištění skutečného stavu budov a jejich místností.

Pasport budov
Pasport Staveb

Pasport staveb

Tento typ pasportu zaznamenává stav objektů před zahájením stavby. Obvykle se týká komunikací, mostů a přilehlých budov, které budou ovlivněny stavbou. Je používán jako důkazní materiál pro případné spory nebo jako podklad pro obnovu objektů po dokončení stavby. Pasport je vhodné vytvořit před, během i po ukončení stavby, podle specifických potřeb lokality a typu objektů. Obsah pasportizace se může lišit v závislosti na konkrétní situaci.

Pasport památek

Jelikož některá kulturní zařízení, divadla a kina mohou být součástí kulturního dědictví a památek, je nezbytné provádět tzv. pasportizaci památek. Tento proces zahrnuje detailní dokumentaci a záznamy o stavebním stavu těchto historických budov a jejich vybavení. Pasportizace památek je tak důležitým krokem ve správě a ochraně kulturního dědictví.

Pasport památek

Chcete více informací nebo ROVNOU poptaT?

Realizace

Zde můžete nahlédnout do našeho portfolia abyste prozkoumali projekty, které jsme v posledních letech úspěšně realizovali. Podívejte se na naši práci a naberte inspiraci pro vaše vlastní projekty.

Více realizací

Aktuality

Automatizace v kulturním zařízení

Automatizace v kulturních zařízení

Automatizace v divadelních technologiích představuje použití moderní techniky a softwaru ke zlepšení a zjednodušení provozu divadelních představení.

Číst více

Projektování, výstavba a rekonstrukce kulturních zařízení, divadel a kin

Projektování, výstavba a rekonstrukce kulturních zařízení, divadel a kin

Naše technologicko-stavební společnost poskytuje kompletní dodávku divadelní a jevištní technologie a provádí stavební úpravy budovy od A do Z..

Číst více

Kdy začít s přípravou rekonstrukce, realizace, modernizace kulturního centra, divadla či kina

Kdy začít s přípravou rekonstrukce, realizace, modernizace kulturního centra, divadla či kina

Každý projekt, ať už se jedná o výstavbu, nebo rekonstrukci kulturního centra, divadla nebo kina, prochází několika klíčovými fázemi: Díky …

Číst více

Více aktualit