Výpočty akustických vlastností

Výpočty akustických vlastností sálů, hal, místností a nahrávacích studií jsou z nejdůležitějších činností pro dosažení optimálního zvukového prostředí. Zahrnují analýzu rovnoměrné distribuce zvuku, odrazů a absorpce, aby se minimalizovala rezonance a ozvěny. Tyto výpočty jsou prováděny s ohledem na použití prostoru a požadovaný zvukový charakter, a to pomocí speciálních softwarových nástrojů a technik měření.

Výpočty akustických vlastností

Zde jsou obecné příklady těchto projektů:

Analýza prostorových charakteristik:

Prvním krokem je důkladná analýza prostorových charakteristik daného prostoru. To zahrnuje rozměry místnosti, materiály použité na stěnách, stropu a podlaze, geometrii místnosti a přítomnost překážek, jako jsou sedadla, sloupy nebo vybavení.

Určení požadovaných akustických vlastností:

Na základě funkce daného prostoru jsou stanoveny požadované akustické vlastnosti. Například pro koncertní sál se může požadovat dlouhá doba dozvuku, zatímco pro nahrávací studio je žádoucí co nejnižší úroveň odrazů a přirozenější zvuk.

Modelování a simulace:

Pomocí počítačových programů pro akustické modelování se vytvářejí virtuální modely prostoru. Tyto modely umožňují simulaci šíření zvuku v prostoru a předpovídání jeho akustických vlastností na základě různých faktorů, jako jsou rozmístění reproduktorů, absorpční materiály a úpravy povrchů.

Optimalizace akustických vlastností:

Na základě výsledků simulací se provádí optimalizace akustických vlastností prostoru. To může zahrnovat změny v materiálech povrchů, úpravy geometrie místnosti, přidání akustických panelů nebo použití technologií pro aktivní ovlivňování akustiky, jako jsou variabilní akustické panely.

Kontrola a měření v reálném prostředí:

Po dokončení návrhu je provedena kontrola a měření akustických vlastností v reálném prostředí. To zahrnuje měření doby dozvuku, rovnoměrnosti rozložení zvuku v místnosti, úrovně odrazů a dalších parametrů.

Dolaďování a finální úpravy:

Na základě výsledků měření jsou provedeny případné dolaďování a finální úpravy prostoru pro dosažení požadovaných akustických vlastností.

Chcete více informací nebo ROVNOU poptaT?

Realizace

Zde můžete nahlédnout do našeho portfolia abyste prozkoumali projekty, které jsme v posledních letech úspěšně realizovali. Podívejte se na naši práci a naberte inspiraci pro vaše vlastní projekty.

Více realizací

Aktuality

Automatizace v kulturním zařízení

Automatizace v kulturních zařízení

Automatizace v divadelních technologiích představuje použití moderní techniky a softwaru ke zlepšení a zjednodušení provozu divadelních představení.

Číst více

Projektování, výstavba a rekonstrukce kulturních zařízení, divadel a kin

Projektování, výstavba a rekonstrukce kulturních zařízení, divadel a kin

Naše technologicko-stavební společnost poskytuje kompletní dodávku divadelní a jevištní technologie a provádí stavební úpravy budovy od A do Z..

Číst více

Kdy začít s přípravou rekonstrukce, realizace, modernizace kulturního centra, divadla či kina

Kdy začít s přípravou rekonstrukce, realizace, modernizace kulturního centra, divadla či kina

Každý projekt, ať už se jedná o výstavbu, nebo rekonstrukci kulturního centra, divadla nebo kina, prochází několika klíčovými fázemi: Díky …

Číst více

Více aktualit